Головна » Файли » Звукова культура мовлення

ЗКМ. Звук [ж]
16.11.2017, 22:14

 Розвиток мовленняі культура мовленнєвого спілкування (середня група)

Програмовий зміст:

звукова культура: виробляти уміння правильно вимовляти шиплячий звук [ж]; розвивати мовне дихання;  вдосконалювати дикцію і вимову звуків, вчити дітей знаходити звук, який «заблукав», і виправ­ляти помилки.

 граматика: стимулювати у вживанні речень з однорідними членами; фор­мувати навички вживання якісних прикметників вищого та найвищо ступенів; розвивати увагу, вчити розуміти зміст оповідання; виховува бережне ставлення до природи.

словник: розвивати уміння добирати іменники до прикметників вищого та найвищого ступенів порівняння.

Матеріал: аудіозапис «Звуки природи», предметні картинки

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.Ігрова ситуація. У групу до дітей надійшов лист.

 

Всі до мене йдіть, малята,

Листа хочу прочитати,

Але лист цей не простий

Він, малята, звуковий,

Тож сідайте всі тихенько,

Слухайте все у важненько.

Вихователь вмикає аудіозапис «Звуки природи».

2.Бесіда «Звуки».

- Діти, які звуки ви чули?

  • Які ще звуки ми чуємо?
  • З чого утворюються слова?
  • За допомогою чого утворюються звуки мовлення?

3.Артикуляційна гімнастика.

Вправа «Віконце» та впра­ва «Чистимо зубки»

4.Вправа «Звуки осені»

Пригадаймо, друзі, вмить,

Як осінь листячком шумить? (ш-ш-ш)

Як вітер стиха повіва

І наші вітрячки гойда? (с-с-с)

Як дощик стука по дахах

І мочить крила всім птахам? (щ-щ-щ)

5.Дидактична вправа «Звук заблукав»

Вихователь пропонує дітям назвати звуки, які заблукали.

Невідомо, як це стало,

Як це звуки заблукали.

Скочили не у свій дім,

Стали разом жити в нім.

Бощик ([д] дощик); усінь ([о] осінь); хітер ([в] вітер); мистя ([л] листя); гуман ([т] туман); фонце ([с] сонце); переза ([б] береза).

6.Фізкультхвилинка

Жуки дзижчать в садочку літом, (Повороти голови з промовлянням: «ж-ж».)

По стежці жабка плиг та плиг. (Підскоки.)

Жоржини квітнуть жовтим квітом, (Повороти навколо себе.)

Кружляють бджоли біля них.

Он журавель шукає броду —    (Піднімання зігнутих у коліні ніг.)

А жабенятко — плиг у воду.  (Підскоки.)

Жук до жаби: — «Жу-жу-жу  (Повороти тулуба в різні боки.)

Журавлеві розкажу!»

 Який перший звук у слові жук? Давайте пригадаємо слова, які починаються на звук [ж].

7.Дидактична гра «Хто більше назве»

Яка група назве більше слів, що починаються на звук [ж]. Вихователь показує картинки із зображенням жуків. Вихователь. Це жук малий, а цей...? . Менший.

Вихователь. А поряд?  Найменший.

Потім розглядають картинки із зображенням тварин. (Слон великий, більший, найбільший; жираф високий, вищий, найвищий.)

Вихователь. А про що можна сказати товстий, товстіший, най- товстіший?

Широкий, ширший, найширший?

8.Підсумок заняття.

- Що на занятті вам сподобалося найбільше?

Категорія: Звукова культура мовлення | Додав: irinaburluk2
Переглядів: 379 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar